row social-row

Pianki sojowe

INNO FOAM Grupa Pianek
Pianki na bazie ekstraktów sojowych

Jeśli język jest "pianki sojowe", oznacza to, że cześć komponentów do produkcji została zastąpiona ekstraktami sojowymi. Proporcja ekstraktów sojowych może być zróżnicowana w zależności od rodzaju pianki.
Nie zależy od rodzaju pianki, ale także od gęstości i twardości. Na przykład Pianka HR typu Select5540 reaguje inaczej niż Pianki typy Select5524. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie oddzielnych badan dla każdego rodzaju Pianki.

W przypadku różnych Pianek HR wystarczy 5 do 10 proporcji ekstraktów sojowych, aby osiągnąć lepsze właściwości, z innymi typami  pianek musimy dodać od 10 do 15 proporcji. Opracowaliśmy już wybrane typy w laboratorium, które zawierały ponad 30% ekstraktów sojowych. Są to jednak tylko wskazania.

Nie publikujemy dokładnego procentu, ponieważ może się on zmienić ze względu na ciągłe badania laboratoryjne.

Bardzo ważne: Naszym celem NIE JEST produkcja pianek tzw. pianki "sojowej", aby tylko był to z dodatkowymi argumenty marketingowymi.

  1. Poszanowanie zdrowia ludzkiego,
  2. Szacunek dla przyrody
  3. Długa żywotność i optymalne właściwości techniczne.

Aby osiągnąć te cele, zastępujemy obecnie przy produkcji pianki część polioli ekstraktami sojowymi przez co osiągamy najkorzystniejsze wyniki z ekstraktami sojowymi. W naszym laboratorium przeprowadziliśmy już serię prób z innymi surowcami odnawialnymi, jak np. olej rycynowy.

Z oficjalnej listy typów, obecnie produkujemy rodzaje z ekstraktów oleju sojowego:
Wybierz3534S
Wybierz4024S
Wybierz4325, -31, -39
Wybierz5022, -31, -39
Wybierz5524, -31, -40, -50
Visco4516, Visco5011, -16, -23.

Wszystkie te typy z ekstraktami sojowymi spełniają następujące wysokie wymagania: 

  1. Certyfikat ÖKO-TEX Standard 100, klasa produktu 1, Aneks nr 6  
  2. Cytotoksyczność certyfikatu (tylko dla wybranych typów): Bardzo wysoka jakość
  3. Certyfikat stwierdzający, że komórki ludzkie, w kontakcie z naszą pianką, nie umieraj, ale na żywo.

Te wysokie wymagania są spełnione głównie w szpitalach i domach. 

  1. Pianki z ekstraktami sojowymi odpowiadają – jak również wszystkie nasze rodzaje pianki – dyrektywy UE "R.E.A.C.H." (patrz wyjaśnienie w załącznika) 
  2. Ważny jest również fakt, że używamy tylko ekstraktów sojowych, które nie zostały zmanipulowane genetycznie
  3. Dzięki właściwościom hydrofobowym oleju sojowego, pianki SoyHR osiągają lepsze wyniki w testach starzenia się wilgoci (ISO 2440).

….Co jakiś czas słychać kontrargument, że stosowanie soji zabiera zbyt wiele ważnych obszarów uprawy. W tym celu nasz dostawca był w stanie dostarczyć nam następujących informacji: 


Około 100 milionów hektarów soi uprawianych jest na całym świecie. W przypadku ekstraktów sojowych, które my stosujemy w naszych typach Pianki, potrzeba maksymalnie 480 hektarów. Ponadto należy wspomnieć, że
że potrzebujemy tylko 18% rośliny sojowej. Pozostałe 82% rośliny sojowe są wykorzystywane gdzie indziej niezależnie od nas… 


© Copyright 2021 TSH Tarczynski. All Rights Reserved.