3DEA®

Mobirise

Innowacyjnej dzianina dystansowa

Spółka Essedea GmbH & Co. KG została utworzona w październiku 2003 roku przez dyplomowanego kupca Heinza-Willy Essersa w wyniku przekształcenia powstałej w roku 1912 spółki Heinrich Essers GmbH & Co. KG. Essedea skoncentrowała się na rozwoju, produkcji i sprzedaży innowacyjnej dzianiny dystansowej pod własną marką 3DEA®.
Dzianina 3DEA® jest dla pracującego z pasją zespołu spółki Essedea przyszłością innowacyjnego komfortu klimatycznego – pragniemy kształtować tę przyszłość wraz z Państwem.


Zapewnienie użytkownikom naszych wyrobów połączenia najwyższego komfortu siedzenia i leżenia w najróżnorodniejszych sferach życia z optymalną równowagą warunków termicznych i wilgotności.


Dzianiny dystansowe 3DEA®

Dzianiny dystansowe 3DEA® wyznaczają nowe granice dla dotychczas nieosiągalnego poziomu komfortu w zakresie warunków klimatycznych: wszędzie tam, gdzie ludzie są w ruchu lub odpoczywają po trudach
dnia codziennego – w samochodzie lub przyczepie kampingowej, w ciężarówce lub w pociągu, w domu we własnym łóżku, na leżaku na słońcu lub w saunie, w łódce lub w samolocie …

Nasza dzianina dystansowa zastosowana w fotelach samochodowych jako wypełnienie zdecydowanie wyróżnia się dzięki wykorzystanym przy jej produkcji rozwiązaniom w zakresie komfortu termicznego i właściwości higroskopijnych, przewyższających dotychczas stosowane w wyrobach tego typu, a także dzięki nieznanej do tej pory skali jej twardości: bez dodatkowej aktywnej wentylacji mechanicznej uzyskano połączenie wspaniałej elastyczności fotela z doskonałym odprowadzaniem ciepła i wilgoci. Jest to i proste i genialne: wyłącznie dzięki powiązanemu z użytkowaniem efektowi pompki.

Półprodukty 3DEA® wytwarzane są z dzianiny o strukturze trójwarstwowej, w której warstwy zewnętrzne – górna i dolna – utrzymywane są w określonej odległości od siebie niezliczoną liczbą podatnych na ugięcia łączących je nitek z przędzy monofilamentowej.

W porównaniu ze znanymi dzianinami dystansowymi o typowej strukturze warstwy zewnętrznej, tj. o strukturze siatkowej z dużymi otworami, innowacyjne produkty 3DEA® charakteryzują się znacznie lepszym z punktu widzenia komfortu siedzenia i leżenia rozłożeniem nacisku oraz optymalnie dobranym stosunkiem przewiewności i higroskopijności.

Mobirise

3DEA® - rozwój

Po wielu latach przygotowań - we współpracy z niemieckim specjalistą inżynierem-technologiem - firma Essedea prezentuje swoje komponenty 3DEA® mogące mieć zastosowanie w wielu różnych dziedzinach:
Podatne na zmienne obciążenia, trójwymiarowe dzianiny dystansowe z poliestru nadającego się w 100% do recyclingu – o możliwej odległości pomiędzy obiema warstwami zewnętrznymi od 20 mm do 55 mm.
Poprzez swoje wyroby firma Essedea podnosi „poprzeczkę” komfortu klimatycznego na dotychczas nieznany poziom.

Komponenty 3DEA® przeznaczone dla różnych dziedzin przemysłu samochodowego były poddawane niezliczonym testom zarówno przez pracowników firmy, jak i we współpracy z partnerami z OEM. Dalsze badania nad zastosowaniami w dziedzinie medycyny i w innych dziedzinach były i nadal są prowadzone w niezależnych renomowanych instytutach badawczych.


3DEA® jako wyściółka foteli oraz materiał komponentów regulujących warunki klimatyczne wykorzystany nie
tylko w przemyśle samochodowym – dzięki swoim naturalnym funkcjom pozwala na wydłużenie czasu kontaktu
z nią użytkownika, zapewniając jednocześnie znacząco wyższym komforcie siedzenia i leżenia. 


Mobirise

3DEA® - właściwości

Komponenty 3DEA® charakteryzują się przepuszczalnością powietrza, która może być konstruktywnie dozowana.
Dzianiny dystansowe, dzięki swojej otwartej strukturze przepuszczającej powietrze ze wszystkich stron, zapewniają naturalną regulację termiczną oraz odprowadzanie wilgoci.

3DEA® charakteryzuje się doskonałą elastycznością, dzięki czemu możliwe są różne stopnie twardości, bardzo dużą odpornością na odkształcenia oraz optymalnym rozłożeniem nacisku. 3DEA® nadaje się do pełnego recyclingu: składa się w 100% z poliestru. Łatwa w pielęgnacji: możliwość prania /dezynfekowania.

Galeria

3DEA®
Niespotykana na świecie innowacja w zakresie komfortu termicznego.

Możliwość wypełnienia różnorodnymi mediami. Szeroki zakres grubości: od 20 do 55 mm. Możliwość dostosowania szerokości półwyrobów pod kątem potrzeb dalszej obróbki – w razie potrzeby istnieje możliwość produkowania dzianiny zbliżonej do wymaganych konturów końcowych. 
Dzianiny dystansowe 3DEA® mogą być produkowane jako wyroby
zbliżone kształtem do wyściółek foteli lub jako wyroby o określonych wymiarach do różnych zastosowań. Dzięki temu ich dalsza obróbka przez naszych przyszłych kooperantów może być znacznie ułatwiona. Dobór raportów splotu pozwala na produkowanie dzianiny o różnych długościach. Od „soft” do „firm” – sztywność dzięki 3DEA® można swobodnie dobierać; różne strefy nacisku i tekstylne połączenia przegubowe w ramach jednego wyrobu są możliwe. Powierzchnia zewnętrzna może mieć strukturę od otwartej do zwartej. 

Mobirise

3DEA® - obszary zastosowań

Półwyroby 3DEA® nadają się nie tylko na zachowujące przez długi czas swoją elastyczność i gwarantujące komfortu klimatyczny elementy składowe wyrobów do siedzenia i leżenia. Możliwa jest także produkcja innych tekstylnych i technicznych półwyrobów do zastosowań w najróżniejszych obszarach.

Spektrum zastosowań, w jakich dzianina dystansowa 3DEA® może być przydatna, jest bardzo szerokie. Przydatna jako zapewniające komfort klimatyczny elastyczne elementy foteli i leżanek w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych – zarówno na drogach, jak i na szynach, w powietrzu i na wodzie.

Możliwa do zastosowania jako materiał kompozytowy w tkaninach wzmacniających do budowli z tkanin, jako wyroby finalne określonego kształtu na potrzeby medycyny i higieny lub jako wypełnione pianką lub materiałami stałymi kształtki lub elementy filtracyjne.

Mobirise

© Copyright 2021 TSH Tarczynski. All Rights Reserved.